Tyjesz w pracy!


Tyjesz w pracy! No dobra, ale tylko w takiej gdzie masz dostęp do maszyn z batonikami i napojami lub bierzesz udział w posiadówkach w salach konferencyjnych.

Badania co prawda przeprowadzone zostały w USA co jest optymistyczne, ale z drugiej strony to miło kiedy szef firmy zapewnia Ci posiłki w pracy. Dobrze, aby były one jednak pożywne i zdrowe. Okazuje się, że najczęściej niestety tak nie jest.

Badacze biorąc pod lupę ponad 5 tysięcy osób zatrudnionych w Stanach Zjednoczonych postanowili sprawdzić co jedzą/piją w ciągu pracy.

Niestety nie jest dobrze. Początek listy to słodzone napoje, ciasteczka, batoniki, kawa, kanapki, a następnie herbata, woda czy napoje dietetyczne.

W diecie znalazły się także sałatki, pizza i frytki.

Badani potrafili w pracy pochłonąć nawet 1300 kalorii więcej niż inni, kiedy brali udział w zebraniach służbowych. No tak – stres, a tutaj paluszki i ciasteczka na stole.

Dlatego warto zabierać ze sobą do pracy zdrowe przekąski oraz pełnowartościowe posiłki. Dzięki temu nie będzie nam się chciało biegać do automatu po batonika.

Niektóre firmy potrafią jednak dbać o pracowników. Znamy przypadki z naszego kraju, gdzie modne stają się zdrowe śniadania firmowe. W jednej firmie widzieliśmy także rowerek stacjonarny który podczas pedałowania wyciskał sok pomarańczowy.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.