Grubszy może więcej w….seksie?

Doskonale wiemy, że otyłość nie jest raczej bezpieczna dla naszego zdrowia. Jednak, zdaniem badaczy z Uniwersytetu Erciyes w Turcji, zaawansowana nadwaga, zwłaszcza u mężczyzn, ma chyba jedną jedyną zaletę. To… udane życie seksualne.

Przeprowadzone przez tureckich naukowców badanie sugeruje, że mężczyźni z bardziej otłuszczonym żołądkiem i wyższym wskaźnikiem BMI mogą kochać się trzy razy dłużej niż szczupli mężczyźni.

Najprawdopodobniej chodzi o to, że szczupli partnerzy mają tendencję do przedwczesnego wytrysku.  Z kolei mężczyźni „przy kości” potrzebują więcej czasu na osiągnięcie orgazmu.

Badacze zwracają również uwagę, że osoby z nadwagą mogą mieć wyższy poziom estradiolu. Zaliczany jest do typowo żeńskich hormonów płciowych, niemniej jednak potrzebuje go również organizm mężczyzny. Niedobór estradiolu w jądrach nierzadko prowadzi do bezpłodności. U mężczyzn z nadwagą nadmiar estradiolu może hamować orgazm, stąd zapewne dłuższy czas trwania stosunku.

Wydaje się więc, że nie jest to aż tak niesamowita korzyść, a jeżeli zastanowimy się na tym, jak otyłość wpływa na nasze zdrowie- również w dłuższej perspektywie czasowej, przeważą raczej argumenty za zrzuceniem zbędnych kilogramów.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.