Novo Nordisk pomoże w walce z otyłością!

Novo Nordisk, największy na świecie producent leków przeciwcukrzycowych, zwiększa wysiłki na rzecz walki z otyłością. Duńska firma zamierza opracować środek, który leczy otyłość będącą jedną z głównych przyczyn cukrzycy typu 2. Lek ma być tak skuteczny jak chirurgia bariatryczna.

W przyszłym roku na rynek ma zostać wprowadzony semaglutyd. Ten nowy lek z grupy GLP-1 stymuluje produkcję insuliny. W tym właśnie duński producent upatruje swój cel. Novo Nordisk zapowiada III fazę badań klinicznych. W pierwszej połowie 2018 ok. 4500 pacjentów zmagających się z otyłością będzie co tydzień otrzymywać zastrzyki z semaglutydu.

Duńska firma farmaceutyczna zamierza stworzyć lek, dzięki któremu pacjent osiągnie ubytek masy ciała porównywalny z zabiegiem bariatrycznym. Novo Nordisk zakłada, że wydatki związane z lekami przeciw otyłości obejmą w tym roku ponad jedną trzecią ogólnych wydatków firmy na badania.

Od 1975 populacja osób otyłych na całym świecie wzrosła niemal trzykrotnie. Według szacunków WHO, w ubiegłym roku ponad 650 milionów osób dorosłych było otyłych.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.