Z miłości do żony pokonał ponad 2100 km!

67-letni Lorenzo Del Tosto trzy lata temu stracił ukochaną żonę, Rosannę. Jej marzeniem była pielgrzymka do Santiago de Compostela.

Nigdy jednak nie zdążyła go zrealizować. Mąż zresztą nie chciał się na to zgodzić. Po śmierci żony Lorenzo postanowił uczcić pamięć Rosanny i co roku wyruszać na Camino.

W tym roku, w 2,5 miesiąca mężczyzna, wraz z przyjacielem, Massimo, przeszedł całą trasę via Francigena- 2100 km w 76 dni, z Cantenburu do Rzymu. Kilka dni temu Lorenzo i Massimo dotarli do Watykanu.

Droga mężczyzn rozpoczęła się 26 maja. Data nie była do końca przypadkowa- dzień wspomnienia św. Augustyna, który 1400 lat temu przemierzył dokładnie tę samą trasę.

Przyjaciele przeszli w sumie cztery kraje, odcinki wynosiły ok. 50 km, na odpoczynek poświęcili zaledwie cztery z 76 dni.

Trasa wiodła przez klify Dover oraz Pas-de-Calais, jak również wioski Belgii i północnej Francji. Pokochali ziemię flamandzką w Arras i Reims. Dalej przemieszczali się na południe.

Im bliżej alpejskiego miasteczka Besançon, tym więcej białych kalii i krzewów lawendy. Niemal 1000 km przeszli zupełnie sami.

Po drodze spędzili noc na zamku udostępnionym im przez dawnego pielgrzyma, który tak jak kiedyś oni, przebył wiele kilometrów. A to dodatkowo zachęca do wytrwałości, co na pewno się przydało, ponieważ następnym etapem były szwajcarskie Alpy.

Po ich przebyciu Lorenzo i Massimo dotarli na włoskie zbocza. Przeszli przez Pavię z Kartuzją i krytym mostem, Luccę i Siennę. Coraz bliżej do Placu św. Piotra. Tam- u celu- 67-latek pomodlił się w intencji zmarłej w 2015 r. żony i poświęcił nieco czasu na jej wspomnienia.

Wcześniej Lorenzo dwukrotnie (w 2016 i 2017) odbył pielgrzymkę do Santiago de Compostela (czyli Camino). To jednak nie koniec. W przyszłym roku mężczyzna zamierza przejść ostatni odcinek swoich pielgrzymek wiary. Liczy on 400 km i wiedzie do Jerozolimy.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.