Spożywasz posiłek? Zwolnij!

Powolne spożywanie posiłków ma wpływ na nasze zdrowie. Naukowcy z Japonii udowodnili, że Ci, którzy jedzą wolniej mają większe szanse na idealną figurę.
W przypadku osób badanych, które spożywały swój posiłek powoli tylko u 2% wystąpiły objawy zespołu metabolicznego. U tych, którzy posiłek pochłaniali w trybie ekspresowym takie objawy występowały u ponad 11% osób.
Zespół metaboliczny odpowiada między innymi za cukrzycę typu 2, problemy sercowo-naczyniowe, otyłość itp… Co zrobić, żebu mu zapobiec?
Okazuje się, że nie jest to aż tak trudne. Wystarczy spożywać swój posiłek przynajmniej przez 20 minut. Dlaczego te 20 minut jest tak ważne? Podobno tyle czasu trwa wysyłanie sygnału, że jesteśmy najedzeni, czyli możemy przestać jeść. Spożywając swój posiłek wolniej wiadomo, że pochłoniemy dużo mniej kalorii.
Wystarczy podobno skupić się podczas posiłku na jedzeniu, na każdym kęsie, zamiast skupiać się na telewizorze czy telefonie komórkowym. Czyli niewiele trzeba, żeby zdrowiej żyć. Wystarczy wyłączyć telewizor, wylogować się na czas posiłku z Internetu i sukces gwarantowany.
Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam spokojnego i smacznego śniadania.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.