Kiedy jest najlepsza pora na uprawianie sportu?

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaka pora dnia jest najlepsza na ćwiczenia? Lepiej jest zacząć dzień od siłowni czy pobiegać wieczorem? Było wiele badań, w których starano się określić najlepszą porę dnia na ćwiczenia, jednak większość z nich została przeprowadzona z myślą o wybitnych sportowcach, aby sprawdzić, kiedy mogą osiągnąć najlepsze wyniki oraz najwyższą wydajność.

Okazuje się, że… nie ma reguły, a wszystko zależy od naszego trybu życia. Aby utrzymać dobrą kondycję, powinniśmy ćwiczyć o najbardziej dogodnej dla nas porze dnia, kiedy możemy robić to regularnie i konsekwentnie. Wszystkie korzyści z trenigu wynikają bowiem wyłącznie z jego regularności.

Zastanawiając się nad najlepszą porą dnia na trening, warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak praca, obowiązki domowe, samopoczucie i poziom energii w różnych porach dnia, wreszcie: rodzaj ulubionych ćwiczeń.

Lubisz wstawać wcześnie rano, a o godzinie 15:00 zaczynasz odczuwać zmęczenie? Wówczas warto rozpocząć dzień od treningu, nawet wstając pół godziny wcześniej. Aktywność fizyczną możesz również podzielić na trzy dziesięciominutowe segmenty. Może to być na przykład w drodze do pracy: jeżeli dojeżdżasz autobusem, wysiądź jeden przystanek wcześniej, zrób energiczny, 10-minutowy spacer do biura. Możesz również poćwiczyć 10 minut w przerwie na lunch, a wieczorem- w domu.

Pamiętaj jednak, żeby wieczorem ćwiczyć nie później, niż dwie godziny przed snem.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.