Zrozumieć zdrowe żywienie.

Telmasek Polytechnic w Singapurze organizuje specjalne kursy żywieniowe.
Dwa lata temu akcję zainaugurował premier tego kraju, Lee Hsien Loong. 15 osób, m.in. pracownicy opieki zdrowotnej oraz opiekunowie chorych, uczyło się zapobiegania cukrzycy i zarządzania tą chorobą.
Dr Kalpana Bhaskaran z TP podkreśla, że ta inicjatywa pomoże ludziom zrozumieć, że zdrowe nawyki żywieniowe mogą zapobiec cukrzycy typu 2 oraz innym przewlekłym chorobom.
Wykładowca politechniki zwraca uwagę, że powikłania cukrzycy są zatrważające, a rząd Singapuru przeznacza ogromne kwoty na ich leczenie. Liczy, że kursy żywieniowe pomogą zapobiec rozwojowi powikłań.
Uczestnicy poznali zdrowsze alternatywy dla różych składników, otrzymali wskazówki dotyczące planowania posiłków, przeliczania węglowodanów itp. Uczyli się również gotowania z użyciem zdrowszych składników, np. brązowego ryżu.
W Singapurze cukrzyca jest już prawie epidemią. Cierpi na nią ok. 400 tysięcy mieszkańców tego kraju, a ogromna ich część nawet nie ma o tym pojęcia…
Powikłania cukrzycy mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, chociażby ślepoty czy ciężkiej niewydolności nerek, a w przypadku mężczyzn- również do impotencji.
W drugiej części kursu uczestnicy poznają podstawowe strategie odżywiania oraz zarządzania wagą. Otrzymają również rekomendacje dotyczące optymalizacji ćwiczeń.
39-letnia Ling Tan, uczestniczka kursu liczy, że na kolejnym pozna przepisy na zdrowe desery i ciasta. Jak na razie jest zadowolona z faktu, że zdobyła podstawową wiedzę w zakresie żywienia i nauczyła się przygotowywać zdrowsze posiłki.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.