Team Novo Nordisk

Team Novo Nordisk istnieje od 2006 roku. Zaczęło się od ośmiu rowerzystów z cukrzycą typu 1, a obecnie drużyna liczy sobie blisko 100 sportowców z ponad 20 krajów. Każdego roku uczestniczy w ponad pięciuset międzynarodowych imprezach. Obecnie- w Tour de Pologne w Krakowie. Ten globalny zespół sportowców zrzesza cyklistów, triatlonistów i biegaczy.

Phil Southerland, współzałożyciel i dyrektor generalny zespołu spotkał się z przedstawicielami firmy Novo Nordisk, aby stworzyć drużynę opartą na wspólnej wizji inspirowania, edukowania i upodmiotowienia osób chorych na cukrzycę z całego świata.
Wszystko zaczęło się od

W 2006 r. Southerland i Joe Elridge zebrali grupę ośmiu rowerzystów z cukrzycą typu 1 na Race Across America. Drużyna przejechała 3000 tysiące mil, aby podnieść świadomość cukrzycy. Już rok później rowerzyści z Team Novo Nordisk po raz pierwszy wygrali RAAM. Kolejne zwycięstwa to rok 2009 i 2010. Drużyna szybko przyciągnęła kolejnych sportowców cierpiących na cukrzycę. Dziś zespół uczestniczy w wyścigach na skalę globalną. Southerland i jego team na zawsze zmienili sposób, w jaki świat patrzy na chorych na cukrzycę.

Słysząc z ust lekarza tę diagnozę, wiele osób myśli, że nie będą mogły żyć pełnią życia. Pacjenci obawiają się, że choroba przekreśla na przykład ich marzenia o sporcie. Team Novo Nordisk pokazuje, jak wiele mogą zrobić chorzy na cukrzycę. To nie wyrok śmierci! To nie koniec marzeń!

29 lipca rowerzyści z Team Novo Nordisk wyruszyli na Tour de Pologne. Polska to druga połowa sezonu, który dla drużyny rowerzystów z cukrzycą rozpoczął się w lutym na piaskach Dubaju.

Podczas ubiegłorocznego Tour de Pologne zawodników TNN najbardziej ucieszyło ogromne wsparcie ze strony społeczności diabetyków w Polsce. Jeden z zawodników, Chris Williams uważa, że nawet, gdyby nie był rowerzystą, i tak miałby cukrzycę, więc fakt, że jest zawodowym sportowcem nie jest tym co motywuje go do lepszego zarządzania chorobą. Jak mówi, chodzi mu bardziej o to, aby pokazać, że cukrzyca nie przeszkodzi mu robić tego, co lubi.

Tour The Pologne wyruszył z Krakowa, a 4 sierpnia zakończył swoją trasę w Bukowinie Tatrzańskiej.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.