Jak Bonnie Stowell w zaledwie 4 miesiące wyleczyła tatę z cukrzycy typu 2?

 
Bonnie Stowell jest szefową kuchni oraz założycielką firmy zajmującej się cateringiem dietetycznym, Spring Green London.
W zaledwie cztery miesiące doprowadziła do odwrotu cukrzycy typu 2 u swojego ojca.
Wszyscy wiemy, że zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne, jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że właściwa dieta może uchronić nas od wielu poważnych chorób.
Po tym, jak Bonnie uratowała zdrowie swojego taty, zdała sobie sprawę, że chce zajmować się cateringiem dietetycznym.
„Mój tata zawsze był okazem zdrowia, jednak po rozwodzie było mu naprawdę ciężko.
Rzucił się w wir pracy i całkowicie zaniedbał dietę. Nie chodzi o to, że się przejadał.
Po prostu kupował gotowe obiady, wrzucał do mikrofali, na kolację zjadał w ulubionej kawiarni kanapki z bekonem i keczupem, na białym pieczywie.
W ciągu dnia pił… osiem kaw! Wszystkie słodzone…”- opowiada.
Kobieta wspomina, że ojcu przez 15 lat wręcz nie mieściło się w głowie, aby pić wodę mineralną, posiłki popijał właśnie kawą.
Czasami przygotowywała mu sałatki, przeważnie jednak nawet ich nie tknął.
W pewnym momencie ojciec Bonnie zaczął być ciągle zmęczony i ospały, a jakiś czas później zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 2.
Diagnoza zszokowała całą rodzinę, a Bonnie postanowiła działać. Jak wspomina, lekarze nie byli zbyt pomocni.
Zalecili jedynie leki i nieco zdrowszy tryb życia.
Cukrzyca typu 2 jest chorobą przewlekłą, jednak pewne zmiany stylu życia, takie jak zdrowa dieta i regularne ćwiczenia, mogą na tyle zmniejszyć poziom cukru we krwi, że leki nie będą już potrzebne.
„Tata zaczął jeść świeże warzywa, a ja przygotowywałam mu i dostarczałam świeże posiłki.
Przygotowałam również przepisy specjalnie dla niego, aby zachęcić go do samodzielnego gotowania.
Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to tata zaczął codziennie pokonywać trasę z Windsor do Fulham na rowerze.
Po czterech miesiącach nie potrzebował już leków na cukrzycę typu 2.”- opowiada Bonnie, która postanowiła wykorzystać swoje doświadczenie.
Założyła firmę Spring Green London, aby przygotowywać zdrowe posiłki dla ludzi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji, jak jej tata.
Jak dodaje, ojciec unika niezdrowego jedzenia, codziennie przygotowuje sobie posiłki bogate w świeże warzywa, choć Bonnie wciąż od czasu do czasu wysyła mu dania ze Spring Green London
W czym tkwi tajemnica? Bonnie wymienia pięć produktów, które pomogły jej tacie wrócić do zdrowia:
1.Ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak czy jarmuż. Można dodać je do obiadu czy kolacji, co nie tylko poprawia smak, ale również dostarcza witaminy i minerały.
2.Brokuły- prawdziwa bomba witaminowa! Brokuł nie zawiera skrobi, ma również niewielką zawartość węglowodanów, przez co jest idealny dla chorych na cukrzycę.
3. Jagody czerwone- zawierają mnóstwo witamin i błonnika, są również idealne dla walczących z cukrzycą lub wysokim poziomem cholesterolu.
4. Dziki łosoś- właśnie tak! Nie hodowlany, ale pochodzący z naturalnych łowisk. Jest bogaty w kwasy omega 3, nie zawiera węglowodanów ani cukru.
5. Nasiona- zwłaszcza nasiona dyni, uniwersalne i doskonałe do śniadania, kolacji czy lunchu. Z kolei nasiona chia są bogate w błonnik, omega 3, wapń oraz przeciwutleniacze.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.