Sugarbeat. Kolejna ciekawa nowość dla cukrzyków.

Oto SugarBEAT®: nieinwazyjne i niedrogie urządzenie, które pomoże pacjentom z cukrzycą w lepszym monitorowaniu glikemii. To niezwykle elastyczne rozwiązanie opracowała firma

Nemaura Medical Inc. Urządzenie ma już na początku przyszłego roku wejść na brytyjski rynek.

SugarBEAT® składa się z jednorazowej taśmy klejącej, która jest połączona z nadajnikiem. Można go wielokrotnie ładować. Urządzenie jest również wyposażone w aplikację wyświetlającą odczyty glukozy. Wystarczy jedynie pobrać ją na smartfon lub inne urządzenie mobilne. Dla osób, które nie korzystają z tego rodzaju urządzeń, dostępny będzie samodzielny czytnik. SugarBEAT ® nie rzuca się w oczy, ponieważ wygląda  jak zwykły plaster! Wymaga kalibracji za pomocą jednego odczytu poziomu cukru z palca. Po 30 minutach „rozgrzewki”,  SugarBEAT ® będzie mierzyć poziom gluozy we krwi pacjenta w regularnych pięciominutowych odstępach.

Dla diabetyków oznacza to pożegnanie z nakłuwaniem palców w celu sprawdzenia poziomu cukru we krwi. Według twórców, urządzenie wpłynie również na poprawę jakości życia pacjentów i pomoże ograniczyć liczbę powikłań cukrzycy.

Może być używany do 24 godzin na dobę. Jest bardziej elastyczny, niż dostępne do tej pory podobne urządzenia. Może być używany również przez pacjentów bez cukrzycy, podczas ćwiczeń czy odchudzania.

 

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.