Piwo z marihuaną.

Podobno piwo jest dobre na nerki 🙂 A piwo z marihuaną? Czy może pomóc na padaczkę albo być naturalnym środkiem przeciwbólowym?

Browarnia Dad and Dude z Aurory w Kolorado poinformowała, że otrzymała zgode na dystrybucję piwa z wyciągiem z konopii indyjskich z Treasury Department’s Alcohol and Tobacco Tax and Trade Bureau (TTB), która pełni rolę strażnika do międzypaństwowych sprzedaży piwa.

Pozostaje jeszcze zatwierdzić etykietę piwa i spółka może już sprzedawać je poza granicami Kolorado, gdzie marihuana od dwóch lat jest legalna.

Mason Hembree, prezes i współwłaściciel Dad and Dude widzi duże perspektywy rozwoju dla swojej małej, niewielkiej firmy.

„Jesteśmy właściwie gotowi, aby dostarczyć ten produkt do wszystkich chętnych”- mówi. Hembree dodaje, że bary i sklepy monopolowe w całym kraju chcą sprzedawać ten produkt, ponieważ widzą w nim przyszłość.

Firma z Kolorado używa do jego produkcji wyciągu z łodygi i samej łodygi roślin konopi indyjskich. Piwo zawiera różne związki z konopoii.

Kanabidiol (CBD) jest substancją stosowaną czasem jako lek na padaczkę. Kannabinol (CBN) w mniejszych ilościach jest naturalnym środkiem przeciwbólowym, który może ułatwić zasypianie. Kannabigerol (CBG) działa natomiast jak środek przeciwzapalny.

Nasiona konopi, dawno zatwierdzone do włączenia do produkcji piwa, zawierają na ogół tylko ilości kanabinoidów i terpenów śladowe.

Hembree mówi, że substancje, których jego firma używa do produkcji piwa są legalne w całych Stanach Zjednoczonych. Napój nie zawiera THC, głównego środka odurzającego w konopiach indyjskich. To ok. 4 miligramów kannabinoidów na litr, a ekstrakt dodaje się pod koniec procesu warzenia.

Tom Hogue, rzecznik TTB, ze względu na surowe zasady jawności, odmówił potwierdzenia, że piwo firmy Dad and Dude otrzymało zatwierdzenie wzoru. Nie może podać również liczby browarów, które mają zgodę na dystrybucję piw zawierających marihuanę.

Kilka browarów w USA sprzedaje już piwo z dodatkiem konopii indyjskich, m.in. California Humboldt Brewing Co., Utah Uinta Brewing Co. i Missouri w O’Fallon Brewery.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.