Cudowne lekarstwo przeciwko starzeniu w… Metforminie?

Metofrmina jest znanym od lat 20. XX wieku lekiem na cukrzycę. Obecnie naukowcy badają to lekarstwo pod kątem ewentualnej terapii innych chorób.
Mowa o spowolnieniu skutków starzenia, leczeniu choroby Alzheimera, a nawet niektórych nowotworów. Metformina, syntetyzowana z rutwicy lekarskiej, może być również… Cudownym lekarstwem przeciwko starzeniu się!
Rutnicę lekarską stosuje się od czasów średniowiecza w leczeniu objawów cukrzycy. Ta terapia ma podstawy w tradycyjnej medycynie chińskiej.
Przeprowadzone w 2014 roku badanie Cardiff University wskazuje, że metformina wydłużyła życie pacjentów.
Wynika to z danych statystycznych: diabetycy przyjmujący metforminę często żyli dłużej, niż pacjenci, którzy nie stosowali tego leku, ponieważ nie chorowali na cukrzycę.
Badanie wywołało duże zainteresowanie i otworzyło furtkę do przyjrzenia się innym korzyściom zdrowotnym z zażywania metforminy.
Według South China Morning Post pojawia się coraz więcej dowodów na skuteczność metforminy w profilaktyce i leczeniu nowotworów.
Zmniejsza ryzyko raka u chorych na cukrzycę oraz hamuje rozwój nowotworów: trzustki, okrężnicy, gruczołu krokowego oraz płuc.
Są również dowody kliniczne, że metformina daje możliwość leczenia demencji i Alzheimera. U chorych na cukrzycę typu 2 pomaga w odchudzaniu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.