Jak kontrolować apetyt?

Jak kontrolować apetyt? Zdaniem naukowców z Beth Israel Deaconess Medical Center(BIDMC) pomocne są przy tym orzechy włoskie.
Olivia M. Farr z BIDMC zwraca uwagę, że nie zastanawiamy się nad tym, jak to, co jemy, wpływa na aktywność naszego mózgu.
Tymczasem w ten właśnie sposób działają orzechy włoskie. Nie tylko czujemy się syci po ich zjedzeniu, ale również oddziałują na nasz mózg, powstrzymując apetyt.
W badaniu wzięło udział dziesięciu uczestników. Wszyscy mieli problem z otyłością.
W Centrum Badań Klinicznych BIDMC odbyli dwie pięciodniowe sesje, dlatego naukowcy mogli dokładnie monitorować ich odżywianie.
Podczas pierwszej sesji uczestnicy codziennie otrzymywali koktajle z 48 g orzechów włoskich. Podczas kolejnej sesji badani otrzymywali ten sam koktajl, lecz już bez orzechów.
Podczas pierwszej sesji osoby uczestniczące w badaniu zgłaszały, że rzadziej odczuwały głód. W piątym dniu każdej sesji uczestnikom wyświetlono zdjęcia kuszących potraw i- w celu sprawdzenia aktywności mózgu- zbadano ich rezonansem magnetycznym.
Po „diecie orzechowej” aktywność wyspy w prawej półkuli mózgu u osób badanych była zwiększona.
Zdaniem doktora Christosa Mantozorosa, dyrektora Human Nutrition Unit w BIDMC, wyniki są jednoznaczne.
Nie ma mowy o pomyłce: kiedy uczestnicy badania jedzą orzechy włoskie, część mózgu odpowiedzialna za uczucie sytości i głodu „rozpala się”.
Dzięki temu mózg może pomóc nam wybrać zdrowszą żywność.
Badacze z Izraela zamierzają wykorzystać wyniki badania do stworzenia nowych leków, które ułatwią ludziom kontrolę wagi.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.